Zábava pro děti na svatbě? Klaun netřeba!

Přemýšlíte, jak překvapit, zabavit a celkově se postarat o děti vašich přátel na vaší svatbě? Je bezesporu spousta možností, prostředků a služeb, ze kterých budou děti nadšené.

Především je však dobré myslet na to, že se jedná o svatební den a nikoli primárně dětskou party. Tímto prohlášením rozhodně nechceme děti upozaďovat, ale spíše udržet představu o realizaci péče stále v rovině „doplňkové služby“. Dětský koutek a veškeré aktivity, které v něm dětem nabídneme, nemusí být nikterak komplikované. Naším cílem není děti zahltit aktivitami, nebo předem připraveným programem, ale spíše připravit prostředí, v němž se budou cítit dobře.

Samozřejmě můžeme dětem i na vaší svatební oslavě nabídnout třeba návštěvu klauna, tvarování balonků, profesionální malování na obličej, nebo pronájem skákacího hradu, otázkou však zůstává, zda takový typ zábavy na svatbu patří. Z našich zkušeností samotné zázemí dětského koutku s pečovatelkami, které jsou na příchozí děti naladěné a připravené, dětem stačí. Vycítí, že jsme na akci pro ně, a my se snažíme, aby si od první chvíle, kdy do našeho koutku přijdou, připadaly skutečně vítané.

Pečovatelky jsou vždy s konkrétním vybavením koutku předem seznámeny a většinou ponecháváme na nich (a na naladění dětí), kdy a zda připravené hry, hračky a konkrétní tvoření dětem nabídnou. Pokud není přímo zadáním klienta, snažíme se při realizaci respektovat harmonogram svatebního dne, ale přesný program dne dětem neorganizujeme.

Náš dětský koutek je vybaven kvalitními hračkami, výtvarná dílna láká ke tvoření a nafukovacím balonkům, jež náš koutek zdobí, se nedá odolat. Péče, které se dětem dostane, je maximální. Jak víme, samotná krátká návštěva klauna by byla jistě zábavným zpestřením, nicméně svatební rozpočet může zatížit podobně, jako několikahodinové prodloužení našich aktivit. A to určitě stojí za zvážení!

Moc se na vás těšíme!

Mňau nebo meau? I cizí jazyky zvládneme!

Očekáváte, že na vaši svatbu přijedou i zahraniční hosté se svými dětmi? Pak budou jazykovou bariéru řešit spíše dospělí. Na základě našich zkušeností víme, že děti obyčejně „tlumočníka“ nepotřebují, dokáží se mezi sebou domluvit přirozeně, intuitivně. Pro nás je však jejich pohodlí prioritou. Též možnost bezbariérové komunikace s jejich rodiči je velmi důležitá.

Právě pro vaši svatební oslavu tak zajistíme patřičně jazykově vybavené pečovatelky, které si budou s dětmi i jejich rodiči rozumět. Jazykové možnosti jsou prakticky neomezené. Přijedou vaši hosté z Norska? Z Finska? Nebo z Maďarska? My si poradíme!

Rodnému jazyku dětí i jejich kulturním zvyklostem přizpůsobíme i naše aktivity a vždy plně respektujeme vaše zadání. Přivezeme cizojazyčné knížky a časopisy, společenské hry, které budou pro děti blízké, ale především nabídneme možnost komunikace bez bariér při garanci našich profesionálních služeb.

Vašim hostům můžeme navíc nabídnout možnost individuální večerní či noční péče o děti přímo v hotelovém pokoji tak, aby zábava rodičů mohla pokračovat i po uzavření našeho dětského koutku. Naše pečovatelky se postarají o komfort dětí, jejich večerní hygienu, uložení ke spánku a neustálý bdělý dohled až do příchodu jejich rodičů ze svatební oslavy.

Budeme vám, vašim zahraničním hostům i jejich dětem rádi k dispozici. Pro více informací budeme potěšeni, pokud se s námi spojíte a společně vymyslíme optimální variantu péče přímo na vaši svatbu!

Od narození až po základní školu? Každý má v našem koutku místo!

Předpokládáte, že se na vaší svatbě utvoří věkově nesourodá skupina dětí a přemýšlíte, jak pojmout jejich zábavu, aby nebyla příliš sofistikovaná, nebo naopak dětinská?

Většinou pracujeme v dětském koutku s dětmi ve věkovém rozpětí 0 – 15 let. Děti do dvou let věku přijdou obyčejně v doprovodu některého ze svých rodičů. Pokud byste rádi, aby bylo plně postaráno i o nejmenší, rádi tak učiníme, nicméně potřebujeme o této skutečnosti vědět předem. Starší děti jsou obvykle i bez rodičů samostatné. Naše pečovatelky se postarají o jejich toaletu i pitný režim a představí jim, co všechno v rámci koutku mohou najít. Některé děti jsou trochu ostýchavé a potřebují citlivější přístup, nebo zpočátku upřednostní nějakou vlastní hru předtím, než se zapojí do aktivity skupinové. S mladšími dětmi často naše péče začíná v dětské kuchyňce, nebo přímo ve výtvarné dílně, kde si mohou malovat, stříhat a lepit, vyrábět, nebo modelovat.

Vždy potřebujeme před realizací péče vědět, v jakém věku očekávané děti budou. Na základě tohoto upřesnění doporučíme odpovídající počet pečovatelek, které se postarají o jejich pohodlí, zábavu i bezpečí. Zajistí správný chod koutku tak, aby byl i průběžně stále viditelně připravený pro každého nově příchozího.

V případě skupiny s větším počtem mladších dětí patrně doporučíme vyšší počet pečovatelek, než pro stejně početnou skupinu dětí starších pěti let. Ačkoli obvykle nepřebíráme plnou odpovědnost za děti v průběhu realizace, je třeba, abychom byli personálně připraveni uspokojit potřeby každého dětského hosta.

Dětský koutek je vždy vybaven tak, aby odpovídal aktuální skupině dětí. V případě, že je skupina dětí nesourodá, je prostor rozdělen do pracovních zón tak, aby každé dítě mělo dostatek prostoru pro svou činnost a prostředí pro něj bylo bezpečné. Starší dítě si tak může hrát se stavebnicí, aniž by se k malým kostkám dostalo dítě mladší a mohlo dojít k ohrožení jeho zdraví spolknutím či vdechnutím menších částí.

Rozhodně počítáme s tím, že si k nám najdou cestu i děti ve věku 12+, které si mohou zpočátku dětský koutek spojovat s aktivitami jako je stavění kostek, Duplo, nebo dětinských her. Můžeme vás (a především je) ubezpečit, že si v našich pečovatelkách i tito dospívající hosté najdou dobré partnery pro hraní různých společenských her i povídání, připravíme pro ně turnaj ve „vzdušném hokeji“, slečny si u nás mohou vyrobit šperky, nebo vyzkoušet malování na obličej, mladí páni se zase pokusí vyřešit jeden z našich hlavolamů. K dětem, ať jsou malé, nebo velké, přistupujeme s respektem a ze zkušeností víme, že se u nás často dospívající cítí o něco více vítaně, než ve skupině bavících se dospělých, a často se k nám vrací.

Prosím, až budete sestavovat seznam dětských hostů, nezapomeňte nás informovat i o těch, kteří se dětmi už pomalu nazývat nechtějí. Slibujeme, že ani my na ně nezapomeneme.

Svatba venku? Pojďme ven i s dětmi!

Rozhodli jste se pro venkovní svatbu a plánujete si svou svatební party užít na vlastní zahradě, v zámecké zahradě, nebo snad vlastní zámecké zahradě? Jsme vybaveni tak, abychom zabavili děti nejen v interiéru, ale také ve venkovních otevřených prostorách.

Co budeme s dětmi dělat?
Pro děti napříč jejich věkovým spektrem nachystáme nejrůznější hry a aktivity: Přivezeme kroket či pétanque, vyhlásíme turnaj v líném tenise a chtivým sportovcům připravíme fotbalové branky pro jejich velký zápas. Děti u nás najdou hromadu hraček na pískoviště, slečny naučíme skákat „přes gumu“ tak, jako jsme v dětství skákaly my, nebo společně pokreslíme veškerý dostupný asfalt barevnými křídami.

Pokud možnosti prostor dovolí, rádi děti překvapíme tématickou aktivní hrou (bojovkou) plnou zábavných úkolů. Pro děti obvykle nepřipravujeme soutěže, spíše zábavné úkoly v několika úrovních, dle věku dětí, které se budou chtít do hry zapojit. Výsledkem nebývá odměna, ale zážitek ze hry a zábava.

Pro koho je koutek určen?
Stejně jako ve vnitřním dětském koutku i při venkovní realizaci jsme připraveni nachystat aktivity pro „individuální hráče“ i činnosti skupinové. Naším cílem je, aby si děti svou přítomnost na svatbě užily, měly možnost si hrát i odpočívat a v rámci koutku našly usměvavé pečovatelky, jež se jim budou naplno věnovat.

A co počasí?
Pro všechny případy je třeba počítat též s „mokrou variantou“ a mít připravený záložní plán. V případě, že by bylo příliš chladno, deštivo, nebo naopak příliš horko, naše aktivity bychom přizpůsobili možnostem a přesunuli do interiéru.

Co budeme pro naši práci potřebovat od vás?
Součástí naší realizace bude jistě i výtvarná dílna, budeme tedy potřebovat stoly a židle pro děti. Malý „dětský“ nábytek zajistíme my.
Jelikož budeme venku, budeme si přát stanový, nebo jiný přístřešek, který naše svěřence ochrání před přímým sluníčkem, nebo prvními kapkami deště. Tam pravděpodobně otevřeme pro děti výtvarnou dílnu, kde budeme vyrábět a tvořit, nebo zde umístíme odpočinkovou zónu s nafukovací matrací, barevnými polštářky a knížkami a časopisy. Nemáte-li možnost, pronájem stanu můžeme zajistit my.

Na závěr…
I venkovní dětský koutek je velmi flexibilní a rozsah připravených aktivit závisí na možnostech konkrétního místa i finančním rozpočtu našeho klienta. Budeme tedy velice rádi, pokud se s námi spojíte, rádi připravíme nabídku přímo pro Vás. A zahradní svatební slavnost může začít!

 

 

 

Ilustrační foto

© 2017 www.andelin.eu
Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv kopírování, publikování nebo šíření obsahu je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu autora.